Skip links

VRF Klima Sistemlerinin Avantajları

Çok Düşük Ses Seviyesi: VRF klima sistemlerinde iç ünite ses seviyeleri son derece düşüktür. 19db seviyesindeki iç ünite sesi sayesinde VRF klimaların gece gündüz kullanımı mümkündür.

Geniş Çalışma Sıcaklığı Aralığı: VRF Klima sistemleri -25 dereceden +46 dereceye çok geniş bir ısı aralığında çalışabilir.

Bir Dış Ünite, Birden Fazla İç Ünite: Sadece tek bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanabilir.

Kademeli Montaj: VRF sistemleri gerektiğinde kat bazında monte edilebilir ve kullanılabilir. Bu sayede büyük bir yapının sadece belirli bir kısmına hızlı bir şekilde monte edilebilir ve hemen kullanılmaya başlanabilir.

VRF klima kullanmanın avantajları hem maliyet hem de kullanım açısından geniş kapsamlıdır. Tek merkezden birden fazla klimayı kontrol etmeyi sağlayan VRF klima sistemleri, ayrı ayrı ısıtma ve soğutma yapmak için idealdir.

İlk yatırım maliyeti fazla olsa da zamanla kar etmenizi sağlayacak olan VRF klimalar, maksimum verimleri ve düşük enerji harcayan teknolojileri sayesinde yıllarca sorunsuzca kullanılacaktır. VRF klima avantajları, iklimlendirme sisteminizi kullandıkça zaman içerisinde daha da artacaktır.

Eş Zamanlı Isıtma ve Soğutmada Lider!

VRF klima sistemleri her alanda eşit ve eş zamanlı ısıtma ve soğutma özelliği ile dikkat çeken klima modellerinden olduğu için özellikle geniş ve katlı binalar için ideal iklimlendirme çözümüdür. Oteller, hastaneler, AVM’ler, tiyatrolar, sinema salonları, plazalar için VRF klimanın avantajları daha fazladır.

İstenilen bölgelerde eşit sıcaklık ve soğukluk sağlanarak üst düzey performansa erişen, bireysel iklimlendirmeyi sağlayan VRF klimaların avantajları:

• Düşük işletme maliyeti vardır.

VRF klima kullanmanın avantajları arasında ilk sırada düşük işletme maliyetleri gelir. VRF dışındaki diğer sistemlere oranla daha ekonomik kullanım sağlar ve karşılaştığınız faturaların miktarı düşük olur. VRF klima fiyatları fazla gibi gözükse de yatırım maliyetini zamanla karşılaması avantajlı olmaktadır.

• Düşük ses seviyesi ile çalışır.

Geliştirilmiş fan teknolojisi açısından bakıldığında düşük ses oranlarına sahip olması VRF klima avantajları arasında en dikkat çekici olanlardandır. Mekandaki varlığını unutturan VRF klimalar, özellikle iş yerleri için ideal olacaktır.

• Küçük alanlara da monte edilebilir.

Kompakt tasarımları sayesinde VRF klimalar küçük mekanlarda da kullanılabilir. Modern tasarımlı iç üniteler en verimli çalışacakları yere monte edilebilir. VRF klima avantajları arasındaki montaj kolaylığı sayesinde mekan büyüklüğü sıkıntısı ortadan kalkmaktadır. VRF klima modelleri her projeye özel şekilde seçilmektedir.

• Sıcaklığı ve soğukluğu hızlı bir şekilde sağlar ve dağıtır.

VRF klimanın avantajları arasında hızlı bir şekilde mekanda iklimlendirme yapabilmesi de yer alır. Yüksek kapasitesi ve üfleme gücü sayesinde homojen ısı dağılımı yapar.

• Yaşam alanlarında konfor sağlar.

Konutlarda, villalarda ve iş yerlerinde kullanılan VRF klima modelleri ideal iklimlendirmeyi sağladığı için konforunuzu sürekli hale getirecektir. VRF klima kullanımının avantajları evlerinizde de klima rahatlığını sorunsuzca yaşamanızı sağlayacaktır.

• Yüksek tasarım esnekliğine sahiptir.

VRF klimaların avantajları özel tasarımlarıyla da sizlere rahatlık sunacak. Geliştirilen tasarımları sayesinde her mekan için uyumlu şekilde montaj yapılabilecek.

• Kişi sayısına göre ısıtma ve soğutma kontrolü sağlar.

Mekanın büyüklüğünün yanında mekanda çalışacak ya da yaşayacak kişi sayısı da klima modeli seçmek için belirleyici bir etmendir. VRF klimaların avantajları arasında yer alan kontrol sistemi sayesinde kişi sayısına göre ısıtma ve soğutma yapabileceksiniz.

• Enerji tasarrufludur.

VRF klimalar, az enerji harcayan teknolojileri sayesinde enerjiden tasarruf ederek bütçenize katkıda bulunmaktadır. VRF sistem maliyeti yüksek olsa da sağladığınız enerji tasarrufu sayesinde faturalarınız bütçenizi zorlamayacaktır.

• Çevre dostudur.

Ozona zarar vermeyen VRF klimaların avantajı hem çevre hem de sizin sağlığınız içindir. Kendini temizleme sistemi, alerjen filtreleri ve her zaman temiz hava üflemeleri nedeniyle VRF klimalarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

• Montaj kolaylığı sağlar.

VRF klimaların dış üniteleri hafiftir ve kolay taşınır. Dolayısıyla kolay montaj özelliği sağlamaktadır. Dilediğiniz yere klimanızı yerleştirebilirsiniz. VRF klima montajı doğru yapıldığında da klimanızdan maksimum verim alırsınız.

• Bireysel ve tek bir merkezden kontrol imkanı sağlar.

VRF sistemi avantajları arasında bireysel ya da tek merkezden kullanım da yer almaktadır. Uzaktan kumanda ya da internet üzerinden kontrol edilebilen VRF klimaları sayesinde dilediğiniz yeri ısıtırken dilediğiniz yeri soğutabilirsiniz.

• Isıtma için ayrı bir sisteme ihtiyaç duyulmaz.

VRF klima kullanmanın avantajları arasında ekstra bir sisteme ihtiyaç duyulmaması da yer alır. Gelişmiş kapasiteleri sayesinde herhangi bir ısıtma ve soğutma cihazına ihtiyacınız olmayacak.

• Bina otomasyon sistemine uygunluk sağlar.

VRF klima sistemleri binanızın otomasyon sistemlerine uyum sağlayarak size ekstra masraf çıkarmamaktadır. Merkezi iklimlendirme sistemi olan VRF klima avantajları sayesinde mekanlarınıza özel iklimlendirme sağlayabilirsiniz. Hem ekonomik çözümler üretir hem de yıllarca dayanıklı klimalar kullanırsınız.