Skip links

VRF Klimaların 7 Üstün Özelliği

Merkezi panel tarafından kontrol edilen ve aynı anda binaların farklı bölümlerinin iklimlendirilmesini sağlayan VRF klimaların 7 üstün özelliği, otel, hastane, ofis, restoran, mağaza, tiyatro, sinema, AVM, tarihi yapılar, villalar, iş merkezleri, mühendislik şirketleri gibi birbirinden bağımsız olarak kullanılan alanlara sahip yapılarda oldukça avantajlıdır.

Isı dağılışını hızlı bir şekilde yapan, yüksek güvenirlik sağlayan ve konforlu yaşam alanları oluşturan VRF klima özellikleri sayesinde bireysel ve kurumsal iklimlendirme deneyiminiz artar. Kişi sayısına göre ısıtma ve soğutma kontrolü sağlayan ve ozona zarar vermeyen R410A soğutucu akışkana sahip VRF klima sistemleri sayesinde mekanlarda daimi konfor oluşturulur.

Uzun ömürlü ve her mekanda kullanışlı VRF klimaların özellikleri:

1. Yüksek Enerji Tasarrufu

VRF klimaların 7 üstün özelliği arasında ilk sırada yüksek enerji tasarrufu yer alır. Verimli işletim sistemi sayesinde harcanan elektrik seviyesi düşer, alınan verim yükselir. Bu da ödediğiniz elektrik faturalarına olumlu bir şekilde yansır. VRF klima fiyatları ilk olarak size fazla gelse de enerji tasarrufu özelliği sayesinde yatırım maliyetleriniz karşılanacaktır.

2. Ultra Kompakt Tasarım

VRF klima sistemi özellikleri arasında şık ve estetik tasarım da yer alır. Klima satın alacak olanların endişe duydukları konulardan biri olan mekan dekorasyonunun bozulması durumu da böylece dert olmaktan çıkmaktadır. VRF klimalar kompakt üniteleri sayesinde mekanda rahatsız edici bir görüntü oluşturmaz. VRF klima modelleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun ve şık tasarımlı bir model seçerek mekanınızda sorunsuzca kullanabilirsiniz.

3. Maksimum Performans Değerleri

VRF özellikleri içinde en dikkat çekici olanlardan biri de performans değerleridir. Yüksek kapasiteli olarak üretilen VRF klimalar, sektörün en iyi değerlerine sahip olduğu için performans değerleri tatmin edicidir. Geniş mekanların ısıtma soğutma ihtiyaçları hızlı ve sorunsuz karşılanmaktadır.

4. Düşük Ses Seviyesi

Düşük ses seviyesi de VRF klima özellikleri arasındadır. Mekanda varlığını unutturan VRF klimalar özellikle iş merkezleri, ofisler, eğitim kurumları ve sessiz çalışma alanı istenen her yerde kullanılmaktadır.

5. Montaj Kolaylığı

Kolay montaj VRF klimaların özellikleri içinde kullanıcıyı en çok cezbeden özelliklerdendir. Klimaların hafif dış üniteleri ve şık tasarımlı iç üniteleri, montaj yerinin daha rahat belirlenmesi ve montajın gerçekleştirilmesi için avantajlıdır.

6. Kullanıcı Dostu Merkezi Kontrol

Akıllı kontrol sistemi olan VRF klimalar, kullanıcı dostudur. VRF klima sistemi özellikleri arasındaki merkezi kontrol yapısı sayesinde tek merkezden farklı alanlar iklimlendirilebilir. İstenen alanda ısıtma, istenen alanda soğutma yapılabilir.

7. Düşük İşletme Maliyeti

VRF klimalar ilk maliyetleri fazla olan ancak kullanıldıkça maliyetlerini çıkaran klima sistemleridir. VRF klima özellikleri içinde işletmelerin dikkatini çeken bu durum, VRF sistemlerinin daha çok kullanılmasını sağlamaktadır. Az enerji harcaması ve uzun ömürlü olması işletme maliyetlerini düşürmektedir. VRF sistem maliyeti fazla olsa da zamanla ne kadar karlı bir iş yaptığınızı göreceksiniz.

Kullanım alanlarında daha yüksek konfor sağlayan, ozona zarar vermeyen ve bina otomasyon sistemine uyumluluk sağlayan VRF klimalar, ileri teknoloji ve tamamı inverter kompresörler ile donatılmış teknoloji ürünleridir. -20 C’de ısıtma ve +50 C’de soğutma yapabilme özellikleri ile zor koşullarda kesintisiz konfor sağlayan VRF klima özellikleri ile kullanıcı nezdinde uygun çözümler bulmak mümkündür.

VRF klimaların 7 üstün özelliği sayesinde ısıtma ve soğutma için başka hiçbir sisteme ihtiyacınız olmayacak. Uzun ömürlü kompresörleri, rotasyonlu çalışma sistemiyle yıllarca aynı verimde çalışacak klimalarınız olacak. VRF klima özellikleri sizlere avantajlı iklimlendirme sağlayacak.