Skip links

Arçelik VRF Sistemleri

DUAL SENSING KONTROL

Sıcaklık ve nem kontrolü ile yüksek verimlilik

Hangi faydaları sunuyorsunuz?

Enerji Tasarrufu

Enerji Tasarrufu

Konforlu İç Ortam

Konforlu İç Ortam

Hassas Ölçüm

Hassas Ölçüm

Soğutma yükü temelde hem duyulur ısı yükünün hem de gizli ısı yükünün miktarına dayanmaktadır. Daha da önemlisi, soğutma yükü dış sıcaklıktan daha çok dış hava nemiyle ilgilidir ve bundan etkilenir. Bu sebepten, VRS 5'in Dual Sensing Kontrol özelliği hem sıcaklık hem de nemi algılar ve bu verileri duyulur ve gizli ısı yüklerinin daha derin hesaplanması ile yük kontrolü için uygular. Bu da aşırı soğutma yükü beslemesi olmasına engel olur, böylece enerji tüketimindeki azalmayla birlikte kullanıcıların arzu ettiği en konforlu soğutma ortamı sağlanır.

Akıllı Yük Kontrolü (SLC)

Akıllı Yük Kontrol işlevi çevresel koşullar hakkında kapsamlı bir çözümleme yapar, böylece enerji verimi optimal seviyeye gelirken iç mekan konfor seviyesi de yükselir. Bu teknoloji soğutucu akışkan evaporasyon sıcaklığının aktif kontrolünü sağlar, bu da nihayetinde ESEER'i önceki modellere göre maksimum 26HP için %21, ortalama dış üniteler için de %15 oranında arttırır.

Konforlu Soğutma

Konforlu Soğutma Dual Sensing Kontrol özelliği ile VRS 5 serisi üniteler hem sicaklığı hem de nemi algılayarak sıcaklık dalgalanmalarına sebep olmadan belirlenen sicaklıkta çalışmayı sürdürür. Kullanım sırasında ayarlanmış iç ortam sıcaklığında çalışarak ünitenin sürekli açma/ kapama yapmasını engeller ve maksimum kullanıcı konforu sağlar.

ERV DX

Isı Geri Kazanımı ile İklimlendirilmiş Taze Hava Beslemesi

ERV DX, Dış ortamlardaki taze havayı DX serpantini üzerinde şartlandırarak iç ortama sunmaktadır.

Eksiksiz İklimlendirme Çözümleri

Arçelik ERV DX Eksiksiz İklimlendirme Çözümü olarak kullanılabilir. DX serpantin ve nemlendirici sayesinde gelen havanın sıcaklık durumuna göre konforlu bir iç ortam havası sağlayabilir. Yaz aylarında, Arçelik ERV DX gelen havayı soğutup nemlendirerek içerideki havayı kontrol eder, kış aylarında ise gelen havayı ısıtarak ve nemlendirerek ılık bir hava sağlar.

VRS5 ile Bağlantı

Arçelik ERV DX, VRS 5 ile birbirine bağlanabilir. VRS İç Ünitelerine bağlanmış bir kablolu uzaktan kumanda aracılığıyla bağımsız olarak kontrol edilebilir.

Döküman ve Dosyalar